Anneta!

Helista numbril:

900 7200 (annetad 10€)
900 7225 (annetad 4€)


Anneta ülekandega:

SEB
EE791010002019856000

Swedbank EE332200221041248998
Nordea Pank EE541700017003583931
Danske Bank EE123300332133470000
LHV Pank EE977700771001365439


Anneta internetipanga kaudu:

Lihtsaim viis on seda teha Ma armastan aidata keskkonnas.

Tööd ja tulemused

Aastatel 2009-2016 on

  • ELSi infotelefonile ja epostile laekunud 31 534 hädajuhtumi teadet
  • ELS koostanud 1 581 pöördumist ja avaldust erinevatele ametkondadele
    (Politsei- ja Piirivalveamet, Veterinaar- ja Toiduamet, Keskkonnaamet, kohalikud omavalitsused jms)
  • ELS katnud loomade veterinaarsete protseduuride ja sellega seonduvaid kulusid 275 100 euro
    väärtuses
  • ELS abistanud rahaliselt ühtekokku 8 770 looma
  • ELS andnud koolitusi ja loenguid 19 643 inimesele

Täname kõiki, kes on andnud oma panuse seltsi tegevuse toetuseks, kelle jaoks on iga loom hoolimist ja kaitset väärt ning kelle soov on abistada endast nõrgemaid ja neid, kes ennast ise aidata ei saa.

Annetajate, toetajate ja koostööpartnerite abiga oleme aidanud tuhandeid abivajavaid loomi, korraldanud üle-eestilisi üritusi, kümneid teavitus- ja ennetuskampaaniaid ning edendanud aktiivselt Eesti loomapidamis- kultuuri.

Igast abist ja annetusest saavad alati alguse suured heateod!

2014 vaata lähemalt >>

2014. aastal viis ELS läbi 14 suuremat kampaaniat, üleskutset, koostööprojekti ja muud teavitustegevust.


Jaanuarist 14. veebruarini korraldas ELS koostöös Grupikink.ee-ga heategevusliku sõbrakuu kampaania „Kingitus kõige nõrgemale“, mille eesmärgiks oli koguda annetusi hättasattunud ja abivajavate loomade ravikulude ja teiste veterinaarsete protseduuride hüvitamiseks. Ühtekokku õnnestus koguda 3457 eurot. Loe lisa.


Veebruaris jätkus ka aasta tagasi alanud Teie Loomakliinikute, Eesti Loomakaitse Seltsi, Varjupaikade MTÜ ning AS Dimela ühisprojekt „Vähem soovimatuid järglasi”. Loe lisa.


ELS-i ja Lenna koostööna toimus 25. aprilli õhtul Tallinnas kohvikus Sinilind heategevuskontsert, mille kogu piletitulu läks loomakaitse toetuseks. Loe lisa.


24. mail toimus ELS-i eestvedamisel Eestis esimest korda lemmikloomade rongkäik Käpakäik 2014, mis ühtlasi avas Tallinna Vanalinna Päevad. Rongkäigu eesmärgiks oli teavitada avalikkust vastutustundlikust loomapidamisest ning tänu suurele meediahuvile levis sõnum Tallinna kõrval üle Eesti. Kohal olid enamalt jaolt koerad ja koeraomanikud. Rongkäik kulmineerus Raekoja platsis koerte etteastetega, aga ka fotokonkursi „Nagu 2 tilka vett“ kõige sarnasema lemmiku ja loomaomaniku valimisega ning Reval Café kõige loomasõbralikumaks kohvikuteketiks nimetamisega. Loe lisa.


Juuni alguses avas ELS Telliskivi Loomelinnakus mitmekordselt heategevusliku Pop Up poe, mis propageeris taaskasutust, andis töökoha G4S suvemaleva noortele ning mille kogutulu 3585 eurot läks loomade otseseks abistamiseks ja loomakaitsealaseks teavituseks. Loe lisa.


14. juunil korraldas ELS koos mitmete teiste loomakaitse- ja muidu loomasõbralike organisatsioonidega Tallinnas Järve Keskuse parklas heategevusliku perepäeva „Lemmikule kodu“, millega toodi varjupaigad sõna otseses mõttes tänavale ehk inimestele lähemale. Kõik huvilised said küsida varjupaikade eluolu kohta selleks kõige otsesematelt kontaktidelt, samuti tutvuda võimalustega võtta oma järgmine lemmikloom varjupaigast. Lisaks said külastajad vestelda veterinaaride ja loomade käitumisspetsialistidega ning vaadata terve päeva laval toimunud koerte esinemisi, sh koeraspordiklubide poolt korraldatud agility etteasteid. Loe lisa.


Septembris korraldas ELS peremehelt kirvega hoobi saanud koera päästmiseks annetuskampaania. Tänu väga paljude inimeste abile õnnestus ELS-il tasuda kõik koera raviarved ja pisut jäi ülegi teiste samal ajal abi vajanud kodutute lemmikute päästmiseks. Kirvehoobist tublisti paranenud koer jäi päriseks oma hoiukodusse elama. Loe lisa.


4. oktoobril tähistas Eesti Loomakaitse Selts koos teiste loomasõpradega aianduskeskuses Hortes ülemaailmset loomade päeva. Ürituse eesmärgiks oli propageerida lemmikutega tegelemist ja loomapidamiskultuuri arengut Eestis keskendudes eelkõige loomade tervisele ja heaoluteemadele. ELS kuulutas üritusel välja ka aasta kõige loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo konkursi alguse. Lisaks tutvustati huvilistele koha peal mitmete kodu otsivate kasside ja koerte lugusid, räägiti koostöös Tallinna Keskkonnaametiga koerte ja kasside kiibistamise vajalikkusest ning Hortese aianduskeskuses avati kogumiskast hüljatud lemmikutele hästi säiliva toidu ja loomatarvete annetamiseks. Loe lisa.


1. novembril tähistas ELS koos teiste loomasõpradega Tallinnas Mustika kaubanduskeskuses rahvusvahelist veganpäeva juba neljandat aastat järjest toimuva Taimetoidumessiga. Ürituse eesmärgiks oli tutvustada täistaimseid toite ja vegan-elustiili. Külastajaid ja asjasthuvitunuid oli messile kogunenud palju ning nii korraldajad kui ka osavõtjad tõdesid taas ürituse toimumise olulisust. Taimetoidumessi korraldas Eesti Vegan Selts koostöös loomade eestkoste organisatsiooni Loomus, liikumise Loomade Nimel ja Eesti Loomakaitse Seltsi vabatahtlikega.


Novembris avaldas ELS Eesti Päevalehe lisalehe „Lemmikloom“ vahel artiklid lemmiklooma võtmisest ja kiibistamisest ning segadusest lemmikloomaregistritega. Viimase teema olulisust märkas ka Kanal2 kajastades lemmikloomade kiibistamise ja registreerimise hädavajalikkust oma saates Radar. Vaata lähemalt.


Detsembris kutsus ELS kõiki Eesti inimesi hääletama aasta kõige loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo poolt. Oma ettepanekuid erinevatest tegudest, mille vahel hääletamine aset leidis, oli saadetud ELS-ile inimeste poolt alates 4. oktoobril konkursi välja kuulutamisest. Loe lisa.


13. detsembril võttis ELS aktiivselt osa Tallinnas toimunud Telliskivi kirbuturust kutsudes loomasõpru üles soetama jõulukinke toetades samal ajal abivajavaid loomi. Peamiselt müüs selts annetatud käsitööesemeid ja saadud tulu läks abivajavate loomade otseseks abistamiseks.


Detsembri lõpus saatis ELS välja pressiteate ja uudise tegi sellest ka TV3, et loomaomanikud hoiaksid oma lemmikud ilutulestiku ajal toas. Loe lisa.

2013 vaata lähemalt >>

30.detsembril avaldasime ülevaate kuuest enim kajastatud loomakaitsejuhtumist 2013. aastal. Loe, millised olid kuus kõige enam meedias tähelepanu pälvinud juhtumit. 


Aastavahetuse eel hoiatasime taaskord loomaomanikke aastavahetuse ilutulestikuga kaasneva müra eest, mis võib panna koduloomad ettearvamatult käituma. Loe edasi.


Jõulude eel korraldasime koostöös nelja organisatsiooni, taimetoidukokkade ja blogijatega kampaania “Tee heategu loomadele, loodusele ja oma tervisele – veeda lihavabad jõulud!” Kutsusime Eesti inimesi üles katsetama jõululaual traditsiooniliste liharoogade asemel taimset menüüd. Loe edasi.


Detsembris osalesime mitmel kirbuturul heategevusliku müügiga. Kokku teenisime 667 eurot järgmise aasta loomade ravikulude kassasse. Loe edasi.


27. novembril avaldasime koos organisatsioonidega Eesti Loomakaitse Selts,  MTÜ Kasside Turvakodu, Pesaleidja Tallinna Kassituba, MTÜ Kassiabi, MTÜ Kelmiküla Kassijaam ning MTÜ Kass ja Pojad nördimust Tallinna Loomade Hoiupaigas toimuva üle ning avasime petitsiooni. Vaata lisa.


25. novembril tervitasime koos teiste loomakaitseorganisatsioonidega Keskkonnaministri poolt algatatud eelnõud keelustada minkide karusloomafarmides kasvatamine ning osalesime keelustamise eelnõu ümarlaual. Loe edasi.


28. novembril toimus ELSi talvine üldkoosolek: http://www.loomakaitse.ee/?p=396


20. novembril jõudis müügile Eesti Loomakaitse Seltsi esimene heategevuslik kasside ja koerte nipikalender “Hoian ja Hoolin 2014″, mis valmis koostöös Royal Canin Eesti, Jüri Loomakliiniku, koeraspordiklubi Koeruse ja Tarkade Koerte Klubiga. Loe lisa.


ELS viis läbi uuringu “Loomakaitse olukord Eestis”, mille eesmärgiks oli saada ülevaade Eesti inimeste loomakaitsealasest teadlikkusest aastal 2013. Täidetud ankeete laekus 618. Vastavalt uuringule eelistavad paljud inimesed loomadega seotud probleemide korral ametiasutustega otsesuhtluse asemel kasutada pigem eraalgatuslike organisatsioonide kui vahendajate abi. Samas on inimeste teadlikkus sellest, milliste ametiasutuste poole erinevate probleemidega pöörduda, väga madal. Tutvu uuringuga.


8. novembril esitasime Põllumajandusministeeriumile 2013. aasta eraldise kasutamise tulemuste ja tegevuste kohta ülevaate seisuga 01.11.2013. Loe lisa siit


9. oktoobril toimus ELSi kontoris Eurogroup for Animals poolt initsieeritud kohtumine, kus osalesid lisaks ELSi esindajale, Läti, Leedu, Poola ja Soome loomakaitseorghanisatsioonide esindajad ning Eurogroup for Animalsi kampaaniate koordinaator. Planeeriti üheskoos Soome ja Ida-Euroopa tegevusi Eurogroup for Animals kampaanias, mille eesmärgiks on viia loomade heaolu küsimused järgmise aasta europarlamendi valimiste keskmesse ja julgustada ELi kodanikke valima selliseid kandidaate, kes peavad loomakaitset oluliseks, ning kes on alla kirjutanud tõotusele pidada oma otsustes silmas loomade heaolu. Loe edasi.


02.07-09.08.2013 viisime läbi loomakaitsealase uuringu, mille eesmärgiks oli välja selgitada, milline on kodanike teadlikkus ja informeeritus erinevate loomakaitse valdkondade, loomakaitsealaste seaduste, ELSi ja teiste loomi abistamiste MTÜde tegevuste kohta. Uuringu tulemuste põhjal saame tõhustada loomakaitses ennetustööd ning seeläbi aidata ka rohkem loomi. Uuringus osales 618  inimest ning uuringu analüüs valmis novembri alguses. Uuringu raportiga saab tutvuda siin


2. novembril korraldasime juba kolmandat aastat järjest Tallinnas, Viru Keskuses Taimetoidumessi, kus esitleti 100% taimseid toite ja toiduaineid. Loe lisa siit


Aitasime koguda allkirju Euroopa Liidu kodanikualgatusele “Lõpp loomkatsetele”. Aktsiooni käigus koguti Eestis 6179 allkirja.  Aktsiooni eesmärkide ja tulemustega saab tutvuda siin


Kohalike omavalitsuste volikogu valimiste eel esitasime mõned loomakaitset puudutavad küsimused suuremate linnade linnapeakandidaatidele. Küsimused esitasime ühtekokku 25 linnapeakandidaadile Tallinnas (8), Tartus (7), Pärnus (7) ja Narvas (3). Enamik vastanutest ei poolda metsloomade kasutamist tsirkuses, peavad oluliseks üleriigilist lemmikloomade registrit, lemmikloomade kiibistamise kohustust ning lastele loomakaitsealaste loengute pidamist. Loe lähemalt siit


04.-17.10.2013 korraldasime ülemaailmse loomade päeva puhul  juba 13. korda kõige loomasõbralikuma ja loomavaenulikuma avaliku teo valimise. Internetihääletusel valiti 2013. aasta kõige loomasõbralikumaks avalikuks teoks liikumise Loomade Nimel kampaania “Karusnaha lugu”. Aasta loomavaenulikumaks teoks hääletati Tallinnas ja Viljandis avalikuks tulnud linnupoegade põletamised.  Loe lisa siit ja siit


Oktoobris kutsusime üles kõiki kodanikke veelinde mitte toitma. Loe lisa siit


16. septembril toimus Eesti Loomakaitse Seltsi sügisene üldkoosolek


4. septembril  osalesime Põllumajandusministeeriumi algatusel loomade tsirkuses kasutamise teemalisel ümarlaual. Kohtumisel arutati loomade tsirkuses kasutamise keelustamise võimalikkust Eestis. Loe lisa siit


Juba neljandat aastat järjest korraldasime varasügist kampaaniat , “Suvi läbi. Asjad pakitud. Kõik pereliikmed kaasas?” mille raames pandi inimestele südamele oma lemmikloomi suvekodudest endaga kaasa võtma ning märkama mahajäetud lemmikloomi. Loe lisa siit


17. ja 18. augustil toimus Tallinnas Kalevi staadionil rahvusvaheline koertenäitus. Üritusega päädis Eesti Loomakaitse Seltsi, Varjupaikade MTÜ, Eesti Kennelliidu ja Royal Canini üleriigiline ühiskampaania “Enne, kui võtad koera… Mõtle!”, mis vältas ühtekokku viis kuud. Loe lisa siit


16. augustil käivitasime koostöös müügikanaliga Zizu.ee kampaania http://zizu.ee/deals/loomadeheaks8156 , mis oli pühendatud rahvusvahelisele kodutute loomade mälestamise päevale. Kampaania üheks eesmärgiks oli koguda annetusi hättasattunud ja abivajavate loomade ravikulude ja teiste veterinaarsete protseduuride hüvitamiseks. Kampaania käigus kogusime 282 eurot.


19 .ja 20. juunil toimus Brüsselis Vier Pfoteni (Four Paws), Born Free Foundationi, Federation of Veterinarians of Europe (Euroopa veterinaaride föderatsiooni) ning ENDCAPi poolt korraldatud konverents “Vangistuses peetavate loomade heaolu ja seadusandlus”, kus said sõna eksperdid, akadeemikud, erinevad organisatsioonid ja ametnikud. Konverentsil osales 100 delegatsiooni 25st Euroopa riigist. Eestit esindas ainsana Eesti Loomakaitse Selts.  Loe edasi siit


2013. aasta esimese kuue kuuga abistas Eesti Loomakaitse Selts läbi seltsile laekunud abipalvete nõustamise ja lahendamise rohkem kui 600 hüljatud, hulkuvat, väärkoheldud või muul viisil abivajavat looma 22 000 euro ulatuses. Kõik abivajajatega seotud otsesed ravikulud ja protseduuride tasud maksti tänu ELSile laekunud rahalistele annetustele. Loe lähemalt siit


Oleme juba kuuendat aastat järjest valitud Swedbanki „Ma armastan aidata“ annetuskeskkonda. Meie projekti eesmärgiks on läbi hulkuvate, hüljatud ja abivajavate koerte-kasside steriliseerimise ja kastreerimise ennetada soovimatute loomapoegade ilmaletulekut ja nendest julmal viisil vabanemist (nt. uputamine või muul viisil tapmine). Ühtlasi aitab hulkuvate loomade kastreermine-steriliseerimine vähendada kodutute ja abivajavate loomade arvukust Eestis. Taolise tõhusa ennetustöö tulemusel vähenevad ka rahalised väljaminekud abivajavate või õnnetustesse sattunud kodutute loomade ravikulude hüvitamisel. Lisaks toetab meie projekt varjupaikade koormuse vähenemist ja sealsete loomade magamapaneku protsendi vähendamist. Kõikide Swedbanki annetuskeskkonnas oldud perioodide jooksul oleme abistanud üle 1000 looma 22 000 euro väärtuses. Aastatel 2010, 2011 ja 2012 steriliseeriti ja kastreeriti Eesti Loomakaitse Seltsile Swedbanki keskkonnas tehtud annetuste toel ühtekokku 857 kodutut kassi ja 40 koera.  Rohkem infot aadressil https://www.swedbank.ee/about/support/donate/projects#loomakaitse


2013.aasta esimesel poolel nõustas ja lahendas Eesti Loomakaitse Selts (ELS) 2290 infonumbrile ja – meilile saabunud juhtumit, mis teeb keskmiselt 13 juhtumit päevas. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, mil poolaasta teadete arv oli 1881, kasvas teadete arv käesoleval aastal 409 teate võrra ehk 22 protsenti. Loe edasi siit


Varasuvel tõime välja mõned näpunäited, kuidas toimida kohates looduses või inimasustuses hätta sattunud lindu või looma. Loe edasi siit


Juunis seadsime üles koostöös liikumine Loomade Nimel avaliku petitsiooni kodanike allkirjade kogumiseks loomatsirkuste keelustamise poolt. Loe edasi siit


Käivitati Varjupaikade MTÜ, Eesti Loomakaitse Seltsi, MTÜ Teie Loomakliinikud ja Dimela ühisprojekt „Vähem soovimatuid järglasi“, mille eesmärgiks on soovimatute kutsikate ja kassipoegade sündimise ärahoidmine ning tulevastele arstidele täiendava opereerimiskogemuse pakkumine.


25 – 26. mail toimus hubases RMK Ojaäärse loodusmajas, Põhja-Eestis, ELSi kevadseminar. Ürituse raames toimus kasulik koolitus loomakaitse valdkonnas tegutsejatele, üldkoosolek ja seltsi strateegia-arutelu, mille puhul vajasime kindlasti võimalikult paljude liikmete ja vabatahtlike mõtteid. Loe edasi siit


Eesti Loomakaitse Selts osaleb koos teiste loomakaitseorganisatsioonidega lobigrupis, mis tegeleb karusloomafarmide keelustamisega Eestis.


28. aprillil tänasime Tallinnas Eesti Loomakaitse Seltsi vabatahtlikke. Seltsi poolt said tänukirja, väikese meene ning erinevates loomasõbralikes asutustes ja poodides allahindlust võimaldava vabatahtliku kaardi ühtekokku 48 inimest. Tänukirjad edastatakse ka ELSi 18 suurtoetajale. Loe lisa siit


Aprilli lõpus valmisid vabatahtlike poolt konkursi korras kujundatud postkaardid. Kõik kaardid  on müügis ELSi e-poes. Loe lisa siit


25. märtsist 18. augustini vältab Eesti Loomakaitse Seltsi, Eesti Kennelliidu, Royal Canini ja Varjupaikade MTÜ üleriigiline ühiskampaania”Enne, kui võtad koera… Mõtle!“,  mille eesmärgiks on kutsuda inimesi üles enne plaanitavat koeravõttu oma otsust põhjalikult kaaluma.  Lisaks julgustame inimesi otsima lisateavet tõukoerte ja varjupaika sattunud koerte kohta, valima oma lemmik usaldusväärsest kohast ning mõtlema olulistele teemadele, mis kaasnevad kohusetundliku loomapidamisega. Loe lisa siit


Lihavõttepühade eel tuletaasime meelde, et mahemunad ja vabalt peetud kanade munad on märgistatud vastavalt arvuga 0 ja 1. Loe lisa siit


Märtsis suunasime laiema avalikkuse tähelepanu asjaolule, et oleme viimastel aastatel kokku puutunud internetis levivate petuskeemidega, kus südantlõhestava appikarje postitajad soovivad ära kasutada inimeste headust, et koguda raha mitte vigastatud looma raviks, vaid isikliku varalise kasu eesmärgil. Suhtlusvõrgustikes ja erinevates kuulutusteportaalides levivad aeg-ajalt teiste hulgas ka võltspalved, mille abil kogutakse raha eraisiku kontole hoopis teisel eesmärgil, kui kuulutuses märgitud.


 Märtis valmisid ELSi annetusvõimalusi tutvustavad trükised. Näide trükistest siin


13. märtsil avasime ametlikult ELSi toetusfondi lehe „Hea Tegu Loomadele“ http://toetusfond.loomakaitse.ee/ Fondi eesmärgiks on tagada stabiilsus ja läbipaistvus loomade otsesel abistamisel. Fondi laekuvat raha kasutatakse hättasattunud ja vigastatud ning abivajavate loomade otseseks abistamiseks. Külasta toetusfondi lehte siin http://toetusfond.loomakaitse.ee/


19.02.2013 korraldasime Tallinnas ELSi vabatahtlike tegevuste koolituse. Loe lisa siit


Veebruaris suunasime avalikult tähelepanu sellele, kuidas paljud loomade väärkohtlemisjuhtumid ei jõua mitte kunagi kohtuni või ei karistata tegijat piisaval määral ja kuidas selles valguses on isegi kiiduväärt, et Marge Arumäe koera Claudia väidetav piinamisjuhtum üldse kohtusse arutelule jõudis.


2. veebruaril käivitasime esmakordselt koostöös turundus- ja müügikanaliga Cherry.ee sõbrakuu kampaania https://cherry.ee/sobrakuu-kampaania-tee-sobrale-kingitus-ja-osale-auhindade-loosimisel, mille üheks eesmärgiks oli koguda annetusi hättasattunud ja abivajavate loomade ravikulude ja teiste veterinaarsete protseduuride hüvitamiseks. 4-euroseid annetusvouchereid soetati ühtekkokku 542 ning kampaania käigus koguti 2168 eurot. Loe lisa siit


1.02.2013 esitasime riigikogu keskkonnakomisjonile arvamuse jahiseaduse eelnõust ning seoses sellega osalesime 04.02.2013  riigikogus peetud keskkonnakomisjoni erakorralisel istungil. Loe ELSi poolt esitatud seisukohti siin

Lisainfo  siin ja siin


Jaanuaris suunasime tähelepanu tsirkuseloomade olukorrale. Loe lisa siit


Jätkame hädajuhtumite ja loomapidajate üle järelevalve teostamise projekti tegevust (ELSi infotelefonile ja e-mailile laekuvate juhtumite lahendamine, inimeste nõustamine ja järelevalveasutustega koostöö tegemine).


Igapäevaselt jätkame hättasattunud loomade abistamist tasudes vajadusel nende ravi- ja veterinaarsete protseduuridega seotud kulud. Aitame loomi toiduabi ja muude eluks vajalike vahenditega. Vabatahtlike abiga pakume kodututele loomadele hoiukodu.


2012 vaata lähemalt >>

Esitasime Põllumajandusministeeriumile 2012. aasta eraldise kasutamise tulemuste ülevaate. Loe lisa siit


2012. aasta jooksul abistasime rahaliselt läbi seltsile laekunud abipalvete nõustamise ja lahendamise 1518 hüljatud, hulkuvat, väärkoheldud või muul viisil abivajavat looma. Kõik abivajajatega seotud otsesed ravikulud ja protseduuride tasud maksti tänu ELSile laekunud rahalistele annetustele. Loe lisa siit


2012. aastal nõustasime isikuid ja lahendasime telefoni, suhtlusvõrgustike ja e-maili teel saabunud juhtumeid 4406 korral, ehk keskmiselt 12 juhtumit päevas (365 päeva kohta).


Koostasime erinevate loomade kaitsega seotud teemade osas ametkondadele (Veterinaar-ja Toiduamet, politsei, kohalikud omavalitused jt) 145 pöördumist ja avaldust.


Meie 2012. aasta kajastuste koondarv meedias oli 446 (pressiteated, kirjutatud artiklid, kommentaarid, raadio- ja televisooni intervjuud, hädajuhtumite kajastus jne.). Olime  meedias esindatud ühes kuus keskmiselt 37 korral. Loe lisa siit


Kajastasime avalikkuse teavitamise ja loomade väärkohtlemise ennetamise ja vähendamise eesmärgil läbi erinevate meediakanalite, seltsi kodulehe ja Facebooki lehe ELSi infotelefoni ja emaili teel saabuvaid erinevaid hädajuhtumeid vähemalt 79 korral.


Selleks, et kiirendada loomade väärkohtlemisjuhtumite lahendamist, parandada loomade pidamistingimusi ja vähendada ametnike (eelkõige Veterinaar-ja Toiduameti ja kohalike omavalituste) koormust, kaasasime üle Eesti 105 korral vabatahtlikke ja liikmeid, kes teostasid saabunud juhtumite alusel kontrollkäike. Kontollkäikude tulemusena saavutasime 83 juhul omanikega kokkulepe, et puudulikud pidamistingimused likvideeritakse või puudus alus Veterinaar-ja Toiduametile avalduse tegemiseks ning 22 juhul tegime peale kontrolli või enne kontrolli pöördumine Veterinaar- ja Toiduametile.


Detsembris kutsusime inimesi üles hoidma lemmiklooma ilutulestiku ajal kodus. Loe lisa siit


Detsembris korraldasime jõulukampaania „kodusoojust väärivad kõik!“. Detsembri lõpuni vältava jõulukampaania eesmärk oli eelkõige suunata tähelepanu kodusoojusest ja vajalikust hoolitsusest ilma jäetud lemmikloomadele. Loe lisa siit


Detsembris korraldasime kolm kuuetunnist koolitust teemal hädajuhtumite kontrollimine ja lahendamine, mille eesmärgiks oli anda ELSi vabatahtlikele hädajuhtumite kontrollijatele vajalikud lisateadmised loomade kaitset, heaolu ja pidamistingimusi reguleerivatest seadustest ning oskused seaduste alusel kontrollida loomade pidamistingimusi. Koolituse käigus jagati olulisi materjale ja koolituse lõpus viidi läbi kontrolltest. Koolitusel osales kohapeal 24 vabatahtlikku ning 6 eelnevate suurte kogemustega kontrollijat töötasid materjalid iseseisvalt läbi ja tegid kontrolltesti. Programmi läbisid 30 vabatahtlikku.


Novembri keskpaigus suunasime inimeste tähelepanu teemadele „Kuidas koeraga turvaliselt jalutada?“ ning „Hooletud loomaomanikud jätavad oma lemmikud lihtsalt surma ootama“. Loe lisa siit  ja siit


Novembris valmis Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) tellimusel Tartu Ülikooli majandusteaduskonna doktorant Liis Lille poolt vabatahtliku tööna läbiviidud uuringu, milles selgus, et 2011. aastal kulus Eesti kohalikel omavalitsustel hulkuvate loomadega tegelemiseks 864 852 eurot, mis teeb 0,64 eurot iga Eesti elaniku kohta. Loe lisa siit


Novembris kutsusime üles inimesi saatma oma vana mobiiltelefon ringlusesse ning annetama telefoni eest saadud raha loomade heaks. 15.11.2012 seisuga oli 223 inimest loomade heaks annetanud ühtekokku 745 telefoni kogusummas 872 eurot. Loe lisa siit


3. novembril korraldasime Tallinnas, Tornimäe ärikeskuses Taimetoidumessi 2012, kus esitleti 100% taimseid toite ja toiduaineid. Baltimaade ainsat vegan messi korraldasid Eesti Loomakaitse Seltsi vabatahtlikud koostöös Eesti Vegan Seltsi ja MTÜ Kuulikoduga. Taimetoidumessist võttis osa 35 organisatsiooni ja ettevõtet Eestist, Soomest, Rootsist ja Itaaliast. Hinnanguliselt külastas messi üle tuhande inimese. Messi raames Swissôteli seminariruumis linastunud dokumentaalfilmi “Kahvliga skalpelli vastu” käis vaatamas 80 inimest ning filmijärgsel vestlusringil kohvikus Mamo osales enam kui 50 inimest. Messi korraldasid umbes 60 vabatahtlikku. Loe lisa siit ja siit


Korraldasime ülemaailmse loomade päeva puhul (4. oktoober) kõige loomasõbralikuma ja loomavaenulikuma avaliku teo valimise. Taoline ELSi poolt korraldatud küsitlus toimus juba 12. korda. Inimesed said internetiküsitlusel oma hääle anda 4. oktoobrist 17. oktoobrini. Loomasõbralikuma teo valimisel osales 783 ja loomavaenulikuma teo valimisel 558 inimest. Loe lisa siit


Oktoobris alustasime taas regulaarsete uudiskirjade edastamisega, mis kajastavad kokkuvõtvalt ELSi tegevusi. 


Septembris kutsusime inimesi üles mitte toitma veelinde. Loe lisa siit


Juba kolmandat aastat korraldasime varasügisese ja pikaajalise (august-oktoober) kampaania “Suvi läbi. Asjad pakitud. Kõik pereliikmed kaasas?”. Kampaania eesmärgiks oli panna inimestele südamele, et lemmikloom tuleb endaga suvekodust lahkudes kaasa võtta ning üldisemalt juhtida tähelepanu hüljatud lemmikloomade probleemile. Kampaania oli läbi aegade edukaim: Facebookis jagati üleskutsega seotud pilte ja videot 2941-l korral, Youtube-i video kogus 556 vaatamist ning hinnanguliselt 461 000 inimest nägid meie reklaame Eesti suurimates jaamades.  Loe lisa siit


2012. aasta esimese kuue kuuga abistasime rahaliselt 915 looma. Keskmiselt aitasime loomi 3500 euroga kuus ehk 21 000 euroga poole aasta jooksul. Loe lisa siit


26. augustil korraldasime Royal Canin’i toetusel ja koostöös koeraspordiklubiga “Koerus” suure heategevusliku koertenäituse DOG FEST 2012. Ettevõtmise eesmärgiks oli väärtustada koeri üldiselt, aga ka juhtida tähelepanu koerte väärkohtlemisega seotud teemadele. Dog Festi raames osales näitusel 91 puhtatõulist ja segaverelist koera. Koerte abistamiseks kogusime annetusi kokku 807 eurot. Loe lisa siit


18. augustil tähistasime rahvusvahelist kodutute loomade mälestamispäeva, mille raames kutsusime kõiki üles süütama küünal mälestamaks neid hüljatud loomi, kes on meie seast lahkunud või kannatavad inimeste ükskõiksuse ja hoolimatuse tõttu. Küünlaid on süüdatud juba ühtekokku 1138. Loe lisa siit


Esitasime juulis ja augustis Põllumajandusministeeriumile ettepanekud loomakaiteseaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu kohta.


Juulis kutsusime inimesi üles oma lemmikuid suvekuumuse eest kaitsma. Loe lisa siit


Juuni alguses käivitasime pikaajalise kampaania “Sinu ostuvalik mõjutab loomade heaolu”, mille eesmärgiks on kutsuda inimesi üles loomasõbralikult tarbima ning tegema teadlikke ostuvalikuid loomade kannatuste vähendamiseks. Loe lisa siit  ja siit