Anneta!

Helista numbril:

900 7200 (annetad 10€)
900 7225 (annetad 4€)


Anneta ülekandega:

SEB
EE791010002019856000

Swedbank EE332200221041248998
Nordea Pank EE541700017003583931
Danske Bank EE123300332133470000
LHV Pank EE977700771001365439


Anneta internetipanga kaudu:

Lihtsaim viis on seda teha Ma armastan aidata keskkonnas.

Eesti Loomakaitse Seltsi meediakajastus 2012. aastal

12.02.2013

Eesti Loomakaitse Seltsi mainiti Eesti meedias 2012. aastal ühtekokku 446 korral.

Keskmiselt mainiti Eesti Loomakaitse Seltsi kuus 37 artiklis. Kõige enam mainiti seltsi detsembrikuus (67 artiklit). 

Jaanuaris said enim tähelepanu uudised seltsi heategevuskontserdist ja Hortese keskuses toimunud trikipäevast (Loomakaitse selts tõstis trikipäevaga loomapidajate teadlikkust).

Veebruaris sai enim tähelepanu Nokia kontserdisaalis toimunud heategevuskontsert ja vabatahtlike tänuüritus.

Märtsis kirjutati ülekaalukalt lemmikloomade hea tervise kuust ja tasuta loomaarstide loengutest. Lisaks tegi selts juttu ka kanamunade õiglasest hinnast.

Aprillis jätkus lemmikloomade hea tervise kuu ja veterinaaride loengute kajastus. Samuti oli väga aktuaalne juhtum autoavariis kannatada saanud 10-kuusest koerast, kellele tulid appi sajad loomasõbrad üle Eesti. Aprillis avaldas Bioneer ka ELSi pika analüüsi loomakaitseseadusest ja kaebeõigusest.

Mais oli esiplaanil Pealtnägija saates avaldatud videod olukorrast Eesti sigalates. Postimees avaldas seltsi liikme Kaie Kasemetsa arvamusloo loomade õigutest ja vabadustest.

Juunis kajastati ELSi loomasõbraliku tarbimise kampaania algust ning tutvustati kampaania eesmärke.

Juulis kajastati väga laialdaselt ELSi üleskutset kaitsta oma lemmikuid suvekuumuse eest. Avalikkuseni jõudsid ka paljud hädajuhtumid. 

Augusti lõpus algas iga-aastane sügiskampaania, mille sõnum levis nii online- kui ka trükimeedias, raadios ja teles. Hästi võeti vastu ka üleskutse süüdata hukkunud lemmikloomade mälestamiseks küünal.

Septembris jätkus laialdane sügiskampaania kajastus, mille raames avaldati ELSi artikkel “10 põhjust lemmiklooma kiibistamiseks” ühtekokku 13s erinevas meediakanalis. Lisaks levitati ka ELSi üleskutset mitte toita veelinde. Jutuks tulid ka muudatused loomakaitseseaduses.

Oktoobris avaldati taas mitmeid ELSi kiibistamisteemalisi kirjutisi ning artikleid loomapidamise kultuurist. ELS läkitas oktoobris ka pressiteate siidisabade massilise hukkumise teemal. Oktoobris valis ELS aasta kõige loomavaenlikuma ja loomasõbraliku teo.

Novembris olid peamisteks teemadeks valdavalt seltsi tellimusel TÜ majandusteaduskonna doktorant Liis Lille poolt vabatahtliku tööna läbiviidud kohalike omavalitsuste uuring(kokku 17 kajastust), 2. novembril vabatahtlike poolt korraldatud Baltimaade ainus Taimetoidumess (kokku 21 kajastust) ning ka teemad, mis seotud vastutustundliku lemmikloomapidamisega (Kuidas koeraga turvaliselt jalutadaMikrokiip aitab plehku pistnud lemmikloomal koduteed leida). Lisaks kutsusime inimesi üles annetama oma vana mobiiltelefon Mobiiliringluse kaudu ELSile: ETV Terevisioon.

Detsembris kajastati ELSi üleskutset hoida lemmiklooma ilutulestiku ajal kodus (17 kajastust, sh intervjuu KUKUle). Teine “Märka kassi autokapoti all” leidis kajastust 7-l korral. Samapalju kajastati ka ELSi jõulukampaaniat “Kodusoojust väärivad kõik”. ELSi praktiline nõuandeartikkel “Kuidas koeraga turvaliselt jalutada” avaldati 10-s väljaandes. Hollandis karusloomakasvanduste keelustamise üle rõõmustasid koos meiega Äripäev OnlineBioneer ja KUKU raadio. Delfis avaldasime arvamusartikli annetuste teemal. TV3 ja Õhtuleht kajastasid aga aastateks keti otsa unustatud koerte saatust.

Detailsem meediaanalüüs PDF formaadis SIIN